برد آموزشی FPGA۱۳۹۷-۱۱-۲۹ ۲۰:۱۹:۲۷ +۰۳:۳۰

پازج چیست؟

“پازج” (Posedge) یک برد آموزشی FPGA بر مبنای تراشه‌ی Xilinx® SPARTAN-6 و الهام گرفته از پروژه‌‌ی Papilio است. مخاطبین “پازج” همه‌ی مشتاقان فراگیری عملی طراحی سخت‌افزار دیجیتال با FPGA هستند که در این مسیر با دو مسئله‌ی عمده یعنی فقدان سخت‌افزار با قیمت مناسب و پراکندگی منابع آموزشی مواجه هستند. “پازج” پاسخی است به این مشکلات؛ یک پلتفرم آموزشی با قیمت مناسب و پشتیبانی نرم‌افزاری غنی. لازم است بدانید “پازج” تنها یک برد سخت‌افزاری نیست، بلکه مجموعه‌ای شامل سخت افزار و انبوه آموزش‌ها و پروژه‌های نمونه‌ای است که انشاءالله به مرور تهیه می‌شود و در اختیار همگان قرار داده می‌شود.

دو محصول در یک محصول

ویژگی بارز “پازج” برخورداری از پروگرامر USB رو-برد با قابلیت پشتیبانی کامل توسط مجموعه‌ی نرم‌افزاری ISE است. به لطف این قابلیت ارزشمند، دیگر نیازی به صرف هزینه‌‌ی اضافی جهت خرید پروگرامر USB نبوده و شما می‌توانید بدون نیاز به نصب هیچ گونه نرم‌افزار اضافی، FPGA و PROM موجود روی برد را به راحتی و با سرعتی بالا توسط ISE برنامه‌ریزی کنید، توسط Chipscope، سخت‌افزار خود را عیب‌یابی کنید و یا توسط SDK کد نرم‌افزاری خود را روی FPGA بارگذاری کرده و عیب‌یابی نمایید. از این رو “پازج” را میتوان ترکیبی از یک پروگرامر و یک برد توسعه در قالب یک محصول به شمار آورد، یک “دو در یک” به معنای واقعی کلمه!

قبل از خرید حتما بدانید

مهمترین ملاک ها و ویژگی ها برای انتخاب یک برد آموزشی FPGA کدام است؟

راهنمای انتخاب یک برد آموزشی FPGA

قبل از خرید حتما مقایسه کنید

مقایسه “پازج” با بردهای مشابه

در جدول زیر به طور خلاصه ویژگی‌های کلیدی “پازج” با دو برد مشابه آن یعنی Papilio-Pro و Mojo مقایسه شده است. جهت مطالعه‌ی توضیحات تکمیلی این نوشته را مطالعه فرمایید.

توضیحات بیشتر

پازج یک Papilio-Pro Mojo
قیمت ۲۹۹ ۴۳۰ هزار تومان ۸۵ دلار ۸۵ دلار
تعداد IO ۴۸ ۴۸ ۸۴ + ۸xAnalog
حافظه RAM ۴Mb SRAM ۶۴Mb SDRAM بدون حافظه
حافظه Flash ۶۴ Mbit quad SPI ۶۴ Mbit SPI ۴ Mbit
پروگرامر On-Board بله بله بله
پشتیبانی پروگرامر
توسط مجموعه‌ی ISE *
بله خیر خیر
درگاه USB

– پروگرامر

– مبدل USB به UART

– ارتباط ASYNC FIFO با

سرعت حداکثر ۱۰MB/s

– تغذیه برد

– پروگرامر
– مبدل USB به UART
– تغذیه برد
– پروگرامر
– مبدل USB به UART
– تغذیه برد

* شامل Impact، Chipscope و SDK

addonsابزارهای جانبی (بال) متنوع

مجموعه از بال ها برای گسترش هابلیت های برد پازج و امکان اتصال وسائل جانبی مختلف

fpga-trainingآموزش های اختصاصی

مجموعه ای از آموزش های اختصاصی مختلف بصورت متن، ویدئو و تصویر برای برد پازج

iran-flagمحصول ایرانی

طراحی و ساخت توسط مهندسین و دانشجویان داخل کشور

support-iconپشتیبانی کامل

پشتیبانی کامل برای تمامی محصولات و خدمات از طریق شبکه های اجتماعی، تلفن و سایت

پازج فراتر از یک برد آموزشی FPGA

آموزش FPGA

یکی از اهداف اصلی گروه پازج، توسعه دانش و فراگیری هر چه بیشتر علوم مرتبط با FPGA در سطح کشور است. از این رو ما در تلاشیم تا با ارائه محتواهای آموزشی بتوانیم نقش کوچکی در این مسیر طولانی ایفا کنیم. مجموعه های آموزشی تهیه شده توسط گروه پازج حوزه های مختلف FPGA را شامل شده و عمدتا در قالب ویدئو و تصویر بصورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد. امیدواریم این مجموعه ها مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

بخش آموزش FPGA

جامعه مجازی پازج

جهت ایجاد ارتباط بهتر علاقه‌مندان به FPGA، گروه پازج اقدام به راه اندازی جامعه مجازی نموده است. تمامی دوستان می توانند با پیوستن به این جامعه با دیگر افراد در ارتباط باشند. در فضای ایجاد شده شما می توانید پرسشی را مطرح نموده و یا به سوالات دوستانتان پاسخ دهید. همچنین می توانید مطالب مرتبط با FPGA را با دیگر اعضا به اشتراک گذارید. پس به جامعه مجازی پازج در بخش انجمن و همچنین گروه تلگرامی بپیوندید.

کانال و گروه تلگرام پازج

اجرای پروژه

گروه پازج متشکل از کارشناسان خبره و فارغ التحصیلان دانشگاههای معتبر کشور با تجربه‌ای چندین ساله در زمینه‌ی طراحی سخت‌افزار و نرم‌افزار در حوزه‌ی سیستم‌های پردازشی تعبیه‌ شده شامل FPGA، کامپیوترهای تک-برد مبتنی بر پردازنده‌های ARM، x86 و PowerPC و انواع سیستم‌های میکروکنترلری، آماده انجام همکاری با شرکت‌ها و ارگان‌های مختلف می‌باشد. جهت آشنایی بیشتر با حوزه فعالیت و سوابق کاری ما روی لینک زیر کلیک نمایید

آشنایی بیشتر با ما

برخی از مشتری های ما